13. 9. 2019 | Přednáška o minimalismu: O životě, v němž méně je více

13. září od 18 hodin

Dačického dům

vstupenky na místě 190 Kč

Marcela Sobotová je autorkou blogu Žijeme minimalismem a nadšenou minimalistkou, která ráda pomáhá ostatním s tím, jak mít v životě méně věcí.

A co o sobě Marcela říká?

S naší čtyřčlennou rodinou s 2 dětmi bydlíme v Plzni. Zpočátku byl pro mě minimalismus jen „inspirující koncept“ z Ameriky. Po pátém stěhování a s těhotenským břichem jsem pochopila, že je to něco, co potřebuji jako sůl. Přestala jsem o něm jen číst, ale začala jsem minimalismus opravdu praktikovat. Ne vždy to bylo snadné. Ne vždy to ostatní chápali. Od roku 2015 o své cestě píšu blog (dnes 80+ článků) a do tématu jsem se plně ponořila. Později jsem začala psát také e-knihy (10 000+ čtenářů), mluvit na živo, pořádat online kurz a vlastní semináře (200+ účastníků). Téma zkoumám jako širší společenský fenomén. Na minimalismu mě fascinuje to, jak moc se dá přizpůsobit každému z nás a do jaké šíře se dá aplikovat. Nemusíme jít do extrému, abychom viděli výsledky.

O čem přednáška bude?

 Minimalismus je pro mě myšlenkový směr, výzva i cesta, na které jsem posledních 6 let. Nejdřív sama za sebe, dnes už se dvěma dětmi, mužem i plnohodnotnou domácností.

 

  • Které tři principy mi denně v minimalizování pomáhají?
  • Jak si fázuji vyklízení tak, abych ho dotáhla do konce (a trvalo mi několik let, než jsem na to přišla)?
  • Proč má smysl minimalizovat, i když to ostatní nedělají?

    Představím vám esenci mého přístupu k jednoduchosti v každodenním fungování čtyřčlenné domácnosti. Včetně slepých uliček, ze kterých jsem v minimalismu raději vycouvala.

    Ráda vám předám také ozkoušené a praktické tipy, jak dosáhnout stavu, kdy vlastníte méně věcí a kdy tento stav udržíte i do budoucna. A nemusíte jít kvůli tomu do extrému, který pro vás není reálný.

 

Už se nemůžete dočkat? Pusťte si zatím rozhovor s Marcelou.

Připojte se k nám na FB události…

Informace k vstupnému

Své místo na přednášce si zajistíte zakoupením vstupenky – v předprodeji:

do 31. srpna – 90 Kč
do 12. září – 140 Kč
 na místě – 190 Kč.

Vstupné je nevratné. Děkujeme za pochopení!

Prodej vstupenek zajišťuje aplikace SimpleTicket.cz.

Za podporu děkujeme